Имате 100 € и сакате добри звучници, кои да купите?

by Џек
Звучници Edifier R1280T

Пред некој ден ви ги дадовме нашите препораки за купување добри, но евтини звучници, а некои од вас ни кажаа дека би било убаво да се направи нешто слично но со малку повеќе буџет. Значи, во оваа статија ќе ви кажеме каков би бил нашиот избор во случај да имате приближно 100 евра буџет, а вие веќе барате некои звучници дека, без да бидат одлични, тие се доволно добри за да вредат инвестицијата.

Кога купувате кој било производ (дури и ако не е поврзан со компјутер), секогаш е добро да поставите максимален буџет, но логично да бидете флексибилни со она што го сакате. Она што го мислиме со ова е дека иако звучниците во вредност од 100 долари може да изгледаат како прилично голема инвестиција, во реалноста во најдобар случај ќе купувате производ од средна класа, бидејќи производите кои се навистина добри во областа на аудио обично припаѓаат на професионален опсег, а веќе знаете дека во овој случај буџетот вртоглаво расте.

Најдобрите звучници од 100 фунти што можете да ги купите

Соочени сме со ограничена инвестиција на пари, исто како што е ограничен опсегот на производи што можеме да ги најдеме по оваа цена. Сепак, ние целосно го напуштивме овој опсег на звучници со низок квалитет и штом малку ќе ја зголемите јачината на звукот тие почнуваат да се искривуваат и ќе преминеме на опсег со повисок квалитет што ќе ни даде подобро аудио искуство, отколку што користите за компјутер, за конзола или за ТВ, како и за музичка опрема.

Звучници Edifier R1280T

Нашата прва препорака е Едификатор R1280T„студиски“ звучници со 2.0 стерео звук со максимална моќност од 42 вати RMS, и кои овозможуваат поврзување со кој било уред благодарение на нивното поврзување преку 3,5 милиметарски мини приклучок и двоен RCA. Тие вклучуваат дрвена звучна табла која значително го подобрува квалитетот на звукот, а благодарение на нивните високотонци од 13 мм и драјвер за целосен опсег од 4 инчи, тие даваат јасни звуци во средните и високите.

Плус, за дополнителна погодност, тие имаат далечински управувач што ви овозможува да ја прилагодите нивната јачина, но ако сакате да го обликувате звукот по ваш вкус, тие имаат и аналогни високи тонови и контрола на бас од страната. Бидејќи имаат два аудио влезови, можете да ги поврзете на два уреди истовремено, така што тие се идеални за оние кои сакаат нејасно да ги користат на компјутер и конзола.

Сега, ако барате повеќе „традиционални“ естетски звучници за компјутер и помалку „за дневна соба“ како претходните, оние што ќе ги препорачаме без сомнение се Креативен Т60пар стерео звучници од 2.0 со максимална моќност од 60 W RMS специјално дизајнирани за компјутери, бидејќи нивната врска е преку USB-C и имаат и Bluetooth 5.0приклучок за слушалки и микрофон од 3,5 мм, дополнителен влез за микрофон и уште еден помошен влез, така што можностите за поврзување се огромни.

Креативен Т60

Овие звучници имаат 2.0 стерео звук, со два моќни звучници со целосен опсег од по 2,75 инчи и контроли на десниот звучник, но благодарение на нивниот интегриран засилувач и технологија BasXPortНема да морате да се грижите за падот на басот бидејќи звучат навистина луксузно поради нивната мала големина.

Во секој случај, доколку сакавте да купите квалитетни звучници за околу 100 евра и не сте биле сигурни, со овие две препораки што ви ги дадовме, она во што можете да бидете сигурни е дека нема да погрешите.

0 коментар

поврзани написи

Оставете коментар