Xiaomi Mix Fold 2 нема да дојде сам, утре ќе го објават и Redmi K50 Extreme Edition | Технологија

by Џек

Официјалната презентација на Xiaomi Mix Fold 2 ќе биде полна со новитети во уредите, како што е претставувањето на Redmi K50 Extreme Edition.

Пристигнувањето на новиот склоплив телефон на Xiaomi е закажано за 11 август и, иако презентацијата на Mix Fold 2 може да изгледа како доволна причина за настан, Xiaomi одлучи да ја спаси коњаницата и да претстави голем број уреди кои го придружуваат ова. преклопете го телефонот.

Вчера видовме дека новиот преклопен ќе биде поставен за лансирање со нови слушалки и со нова верзија на таблетот што Xiaomi го претстави пред само неколку месеци. Тријадата на уреди би била повеќе од доволна за да ја направи презентацијата кохезивна.

Сега, Xiaomi штотуку објави дека покрај се што само споменавме, ќе пристигне и новиот Redmi K50 Extreme Edition., ова е уред кој може да има своја презентација или настан. Овој терминал би успеал да се приклучи на семејството Redmi K50 со вртоглави спецификации.

Со оглед на презимето на овој уред, она што можеше да се види е дека внатре како процесор ќе го има Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, ставајќи го во високиот опсег ако ја земеме предвид само оваа компонента. Главниот сензор би бил 200 мегапиксели, па би му припаднал на Samsung.

Иако овој сензор изгледа импресивно, вистината е дека моментално планирани се неколку верзии за телефони со ваков тип на сензор во нивниот модул за камера. Совршен пример е она што Motorola го подготви за оваа недела кога ќе го покаже својот нов телефон на преклопување и конвенционална опрема.

Оставајќи го настрана делот за камери, големината на екранот исто така ќе се филтрира заедно со неговата резолуција. Овој панел би бил 6,67 инчи со стапка на освежување од 120 Hz и AMOLED технологија. како знаме за прикажување контрастни бои, како и добро ниво на осветленост.

Во однос на автономијата, она што би се кандидирало е тоа Тој би имал капацитет од 5 mAh кој би бил придружен со брзо полнење од 000 W.. Тоа не би било најбрзо полнење на пазарот бидејќи, во моментов, кај телефоните што се продаваат на нашите граници, оваа позиција ја делат Realme GT Neo 3 и OnePlus 10T.

Утре ќе бидеме внимателни да ги дознаеме сите детали за овој нов уред кој ќе пристигне за да ги зголеми огромните редови на опрема што Xiaomi ја има во својот каталог. Се разбира, се надеваме дека овој терминал на крајот ќе стигне до нашите граници за да можеме да го тестираме и да ви кажеме за нашето целосно корисничко искуство.

0 коментар

поврзани написи

Оставете коментар